Davi (0 – 2 roky)

Fotky Davídka z období od narození po druhé narozeniny. Další Davídkovy fotky naleznete v albu Rodina.

Dvacátý čtvrtý měsíc

A je za námi poslední měsíc mých prvních dvou let. Musím říct, že se nadmíru vyvedl. Začal jsem na jedno dopoledne chodit do školičky, kde se mi velice líbí. Jinak jsme si s mámou a tátou užívali konce léta normálního i babího. Už jsem skoro myslel, že to sluníčko bude svítit až do zimy. Další velkou zprávou bylo, že se mi narodila sestřička - je krásná, pořád ji musím hladit! No a na závěr přišly moje druhé narozeniny! Co vám budu povídat, podívejte se na fotky...

42 fotografií, 08.10.2011

Dvacátý třetí měsíc

Ten srpen byl ale měsíc! Nejdřív jsme jeli na tábor, kde se mi velice líbilo - spali jsme ve stanu a všude kolem bylo bahno :-) Potom jsme sledovali přehlídku náklaďáků - nebo spíše soutěž o nejsilnější troubení... Pak děda konečně letěl balónem - byli jsme ho vyprovodit na přehradu. Doma jsme v horkých dnech opět nafoukli bazének a na balkóně si užívali léta. A málem bych zapomněl! Taky jsme byli v kouzelnickém cirkuse a aby toho nebylo málo, vyhrál jsem v tombole první cenu :-)

48 fotografií, 04.09.2011

Dvacátý druhý měsíc

A máme prázdniny. Já mám vlastně prázdniny pořád, že? Naučil jsem se říkat "dobrý den" - naši mají radost. Musí teď venku všechny zdravit, protože mě zdravení velmi baví :-) Máma mi ušila nový batoh a od strejdy Míši mám skvělou motorku - nosím ji v tom batohu ven... Do čela žebříčku mých nejčastěji užívaných slov se dostala: "Ne", "Nechci" a nově i "Nepůjdu". Zjišťuju, že neposlouchat je velká zábava! Teda jak pro koho :-)

20 fotografií, 04.08.2011

Dvacátý první měsíc

Červen je krásný. Chodíme často ven, většinou na hřiště a někdy i na výlety po okolí. Vyšlapal jsem sám na vrchol Medláneckých kopců a na letišti poznal letadla úplně z blízka - úžasné! Často nám tu lítají balóny, tak je pozorujem. Mám rád i balón na kopání - už mi to celkem jde.

32 fotografií, 29.06.2011

Dvacátý měsíc

Tento měsíc jsme vyrazili do ZOO. Naši si malovali, jak mě zaujmou žirafy nebo tučňáci, ale nejlepší byla stejně kašna! Další výlet byl na Macochu, kde bylo až na deštivý závěr, který jsem stejně prospal, krásně. Jinak se mám dobře - chodíme kopat na písek a lozit po všech věcech, které na hřišti jsou. Taky pilně trénuju na motorce - moje průměrná rychlost 100 metrů za půl hodiny se našim moc nepozdává, ale já jsem spokojený. Kolem je přece spousta věcí, na které se dá dívat a přemýšlet o nich :-)

37 fotografií, 03.05.2011

Devatenáctý měsíc

Tentokrát mám dost věcí k vyprávění. Konečně se dostavilo jaro a s ním spousta nových zážitků a událostí. Tak především ta motorka - opravdu přišla! Když jsem ji zkoušel v obýváku, byl jsem nadšený, venku už o něco méně - zjistil jsem, že pro uvedení tohoto prostředku do pohybu se musím odrážet. Tak to zatím zkouším jen lehce a kochám se pohledy po okolí. Co dál? Začali jsme pořádně chodit ven; nejtěžší je správně si vybrat, co s sebou. Někdy balón, jindy hokejku a nebo třeba věci na písek. Netušil jsem, že je možné dělat tolik věcí! Pilně trénuju také mluvení - někdy dokonce skládám první věty. Moje zatím nejdelší je "Táta tam hají lálálá" a používám ji večer před spaním. Když jsme u toho spaní - konečně zmizel ten plot kolem mé postýlky a já můžu volně cestovat k našim do postele. Super! Aby toho nebylo málo, dostal jsem nový kočárek na cesty. Nemůžu se ho nabažit! To je teda jízda!

54 fotografií, 03.05.2011

Půldruhoroční galerie

Je mi půl druhého roku. Neboli rok a půl. Tedy 18 měsíců. Letí to jako voda. Tento měsíc jsem poznal, že mě baví schovávat věci. Když jsem si hrál s pejskovou miskou, naši ji pak hledali asi hodinu po celém bytě a nenašli. Táta pořád opakoval "To přece není možné, aby se vypařila" a když se mě ptali, kde je ta miska, vždy jsem jim popravdě řekl: "Doma". Ani přes toto upřesnění ji nenašli... Tak jsem ji za tři dny přinesl sám :-) Také jsem dostal nové boty - velmi se mi líbí. S tátou chodíme zase plavat - báječné! A těším se na motorku - říkali, že ji brzy opatříme!

19 fotografií, 01.04.2011

Sedmnáctý měsíc

A je mi 17. Tedy měsíců. Opět se udála spousta věcí. Už nějakou dobu vím, že "dudu není" a nezapomínám to našim často připomínat. Ale už jsem se s tím smířil. Z hlediska vývoje řeči jsem překonal další milník a započal s tříslabičnými slovy. Už umím "ma-min-ta" a takřka nezbytné a denně používáné "ka-pi-pán". Často totiž řídím loď, tak potřebuju mít jasno. Jenom pejskovi pořád říkám "Pin" a nevím, proč se mi naši smějí. Venku je pořád zima, ale i přesto trénuju - zrovna naposledy chůzi v hrbolatém terénu. Začínáme po krátké přestávce opět plavat. Tak za měsíc ahoj!

30 fotografií, 28.02.2011

Šestnáctý měsíc

Tak máme za sebou můj 16. měsíc. Zažili jsme spoustu vánočních návštěv, Silvestr, výlet do Pardubic a další události. A co jsem dělal já? Pilně trénuju sedání na nočníček - naši mi doma začali dávat místo té krásně měkoučké plínečky slipíky. Jsou sice krásně barevné, ale co se týče pádů na zadek - to se nedá srovnat! Občas hraju na nový xylofon nebo na flétnu (z toho má každý radost, zvlášť pejsek!), venku jsem zkoušel dělat sněhové bábovičky. Nicméně lopatička se v rukavicích špatně drží, což mne docela zlobí. Jo a ostříhali mě - celkem se to dalo snést, ale trochu mě to šimralo. Tak zase za měsíc!

23 fotografií, 30.01.2011

Kalendářové fotky

Ze společných fotek jsme jich vybrali tucet na kalendář. Tady jsou.

13 fotografií, 25.12.2010

Společné focení

Davídkovi chyběl přesně jeden den do završení prvního roku života a my si řekli, že už by snad mohl zvládnout pár společných fotek. Pozvali jsme si šikovnou paní fotografku a zkusili to. S heslem "čekej to nejlepší a připrav se na nejhorší" jsem se posadili před objektiv a začalo se cvakat. S úlevou jsme zjistili, že to našeho nejmladšího dokonce i baví a nebude to žádné fiasko. Nadšení neskrývala ani naše fotografka, takže se nám podařilo pár pěkných společných fotek do alba. Fotky tentokrát necháváme bez komentářů.

45 fotografií, 25.12.2010

Patnáctý měsíc

Každý měsíc zažiju něco nového, ale ten prosinec teda stál za to! Venku už chodím po svých vcelku běžně, stále objevuju nová slovíčka a navíc ty Vánoce! Z loňska si vůbec nepamatuju tolik zajímavých věcí! Stromeček, koledy, pohádky, dárky... Nejvíc mne teda vzaly prskavky! Tak zase za rok.

31 fotografií, 25.12.2010

Čtrnáctý měsíc

Je za námi čtrnáctý měsíc a bez nadsázky je možné jej nazvat průlomovým. Konečně se to stalo a já jsem se vydal na pěší průzkum okolí úplně sám. Žádná kolínka, ale pěkně po nožičkách. Zprvu jsem to zkoušel od pohovky ke kostce, ale dnes už procházím celý byt tam a zpátky. Vše najednou vidím z jiného pohledu. Stejně jako v autě - nafasoval jsem novou sedačku a můžu se konečně dívat dopředu, stejně jako máma s tátou. Dále piluju mluvení - mezi nejnovější objev patří slovíčko "bejby", které jsem slyšel v rádiu :-)

33 fotografií, 06.12.2010

Třináctý měsíc

Tak jsme vstoupili do druhého roku mého života. Asi nejdůležitější informací je fakt, že jsem stvořil svou první větu. Ta zní "táta pá". Zjistil jsem, že některá slova se dají docela často opakovat - třeba 30x za sebou "máma", když je máma ve škole :-) Dále pokračuju v tréninku chození, s někým za ruku už mi to docela jde. Zkouším i kreslit, ale můj první obraz asi v žádné světové galerii neskončí. Chce to trénink. Byli jsme pouštět draka, přičemž jsem si báječně nacvičil slovíčko "bác". Snad bude příště o něco víc foukat...

24 fotografií, 02.11.2010

Dvanáctý měsíc

Už je to tak - mám za sebou jeden celý rok života. Uběhlo to ani nevím jak, asi proto, že jsem za tu dobu zažil tolik nových věcí. V posledním měsíci prvního roku jsem zdokonaloval držení rovnováhy u nábytku, piloval oblíbená slovíčka a přidával nějaká nová: "Au" znamená "auto", "baba" je "bába" a několik dalších mám zatím jen rozučených. S mamkou si často ukazujeme zvířátka v knížce - spoustu jich už poznám a vím, co dělají. Taky jsme začali chodit do nového plavání a to je teda rachot. Už zkouším skákat ze břehu, potápíme se a tak. Samozřejmě jsme měli oslavu mých 1. narozenin. Přijely celkem dvě babičky, jedna prababička, jeden děda a dva strejdové. Sfouknout svíčku ještě neumím, ale jinak to bylo fajn. Mám spoustu nových hraček, které nyní postupně poznávám. Takže hurá do mého druhého roku!

47 fotografií, 04.10.2010

Jedenáctý měsíc

To bylo událostí! Srpen byl ve znamení výletů. Na prvním táboře jsem poprvé spal ve stanu a prohlédl si veliké týpí a na druhém jsme bydleli na pokoji ve Vizovicích. Jezdili jsme na výlety, koupali se, prostě prázdninová pohodička. Já osobně věnuji hodně času zkoušení nových slov, jako např.: haf, ham, mňam, bác, tátáta a mamamam. Vcelku mi to jde. Stejně jako obcházení nábytku a nejnověji i sezení na mém novém nočníku.

50 fotografií, 03.09.2010

Desátý měsíc

Mám za sebou desátý měsíc a spoustu nových věcí. Především se začínám odpoutávat od země - všechno, čeho se dá chytit, je třeba vyzkoušet, chytit se, přitáhnout a postavit se. V postýlce už dokonce zkouším obcházet kolem dokola. Koncem měsíce jsem se dokázal už i bez pádu vrátit na zem. Bezvadná věc je bazének od babičky - voda to je moje! Celkově se dá říci, že se odněkud vynořila spousta nových věcí k prozkoumání a k naučení. "Pá pá" už mi jde stoprocentně a zkouším svoje první znaky. Zatím jsem zvládl "světlo". Už se těším, co mne naučí příště...

46 fotografií, 30.07.2010

Devátý měsíc

Devět měsíců jsou tři čtvrtiny roku. Takové malé výročí. Hodně se toho událo - již na konci minulého měsíce jsem rezignoval na plazení a zkoušel se zvedat na kolínka. Pak jsem si dal chvíli pauzu, ale byl to jen takový klid před bouří. Během několika týdnů jsem zdokonalil pohyb po čtyřech natolik, že mne doma jen těžko stíhají chytat. A mířím výš - to doslova. Když mne naši poprvé viděli stát v postýlce na vlastních nohou, asi nevěřili vlastním očím :-) Ale to má ještě čas. Taky už mám vlastní jídelní židličku, která je skvělá, protože se z ní dají dobře házet věci na zem.

46 fotografií, 03.06.2010

Osmý měsíc

V tomto měsíci jsem udělal několik velkých pokroků. Především mám nové kostky a vím, jak vypadá komín a jak jej zbořit (i když ze začátku jsem moc nechápal, proč mi rodiče pořád říkají, abych tu krásnou stavbu rozbil, a i mi to bylo trochu líto). Dále jsem začal dělat velká alotria v postýlce - nikdy nevíte, v jaké poloze skončím. Na dece se točím dokolečka jako hodinová ručička a taky válím sudy. Neposledním novým počinem je "pá pá", které už mám tak napůl zvládnuté. Těsně před koncem osmého měsíce jsem usoudil, že plazení je nuda, a tak tuhle fázi přeskočím a budu rovnou lozit. Za chvilku budu na kolínkách jako doma!

45 fotografií, 03.06.2010

Potápění

V plavání jsme se s taťkou dostali až tak daleko, že nás mohli zvěčnit pod vodou. Byla to docela legrace, šoupli mne pod hladinu, kde svítilo světýlko a na dně seděl nějaký strejda, který vypadal trochu jako vodník, ale byl to fotograf. Nejdřív jsem se fotil sám a pak s taťkou.

4 fotografií, 17.05.2010

Sedmý měsíc

Mám za sebou půl roku a jeden měsíc navrch. Zjišťuju, že tady na světě je často velká legrace, a tak se taky často směju. Velmi se snažím odplazit se z deky někam vedle a zkoumám všechno, co je kolem. To je věcí! Taky jsem začal papkat masíčko, tak konečně ta zelenina dostala nějakou chuť... A na sváču mívám jablíčko nebo hrušku, to mi chutná. Jo a taky začalo svítit pěkně sluníčko a můžeme jezdit na výlety.

32 fotografií, 01.05.2010

Šestý měsíc

A blížíme se k mému prvnímu půlroku. Ty nové barevné věci k obědu už jakž takž beru na milost, i když občas si dám říct jenom když to vezmu do vlastních rukou (uvidíte na fotkách). Taky pilně cvičím plazení a už si i trochu sedám. Čím dál tím víc se mi tady líbí.

37 fotografií, 27.02.2010

Na návštěvách

Vyrazili jsme na návštěvy. Všichni si mě prohlídli, ošahali a mamka s taťkou se přitom i dobře najedli :-) Pomalu tak rozeznávám všechny ty tety, strýčky, babičky, dědečky - je těžké si je všechny zapamatovat...

8 fotografií, 30.01.2010

Pátý měsíc

Něco se děje. Začali mi dává k jídlu něco oranžového a občas takového zelenobledého. Naštěstí mlíčko na jídelním lístku zůstává také. Takže stále rostu a sílím. Bude to potřeba, protože pilně trénuju na plavání.

26 fotografií, 27.01.2010

Plavecký výcvik

Na konci února jsme začali chodit plavat. Zatím se mi to celkem líbí - hlavně, když dostanu něco na cucání nebo po vodě připlavou balónky. Do vody chodím s taťkou, ale třeba se mi jednou podaří přesvědčit i mamku, aby to se mnou zkusila... A opravdu - mamka si nechala dovést celkové plavky (prej abych ji nevyslíkl nebo co) a na poslední lekci šla do bazénu s námi!

35 fotografií, 22.02.2010

Čtvrtý měsíc

Tak a máme po Novém roce. Velmi jsem si oblíbil koupání ve vaně. Cákání mi jde dokonale - své o tom ví podlaha, stěna, mnohdy i tatínek nebo babička. Už celkem obstojně vykládám příběhy ve své řeči a mám rozečtenou svoji první knížku.

30 fotografií, 27.12.2009

Silvestr v Jeseníkách

Po Vánocích následoval můj první velký výlet. Na celý týden jsme vyrazili do podhůří Jeseníků - na chalupu ve vesničce Skorošice. Sice nebylo moc sněhu (spíš žádný), ale i tak jsem poprvé v životě stanul na sjezdovce. Za pár let se tu budu prohánět na lyžích.

20 fotografií, 27.12.2009

Třetí měsíc

A už se nám blíží Vánoce. Rostu jako z vody a mamka s taťkou mi občas říkají Otesánek. Ale mně to neva - mlíčko je prostě super! Už se začínám občas usmívat a rozhlížet kolem sebe.

31 fotografií, 27.11.2009

Druhý měsíc

A máme tu druhý měsíc. Už jsem si celkem zvykl na mamku, pejska i taťku (i když občas musím hodně přemýšlet, kdo že to je, když se vrátí večer z práce). Mojí pracovní náplní je cucat mlíčko, čurat, kakat, brečet a občas i něco jiného.

33 fotografií, 27.10.2009

První měsíc

Ani jsem se nenadál a už nás z porodnice posílali domů. Svou první cestu autem jsem prospal - ostatně jako skoro všechny další v budoucnu. Doma si mě očuchal pejsek a já se začal pomalu rozkoukávat v novém prostředí.

50 fotografií, 03.10.2009

V porodnici

Narodil jsem se v neděli 27. září 2009 přibližně v čase 17 hodin, 55 minut a 23 vteřin. Brno se tou dobou vzpamatovávalo z odjezdu papeže a já zase z překotné změny - z maminčina bříška do úplně nového světa. Ani jsem nevěděl, že v den mého narození maminka s tatínkem oslavili první výročí svatby. To se tak někdy stane...

18 fotografií, 27.09.2009

 

19 komentářů k “Davi (0 – 2 roky)”

 1. Já se taky přidám a chválím vše=Davidečka-už je velký, fotečky-moc hezké a vás rodičové oba! Všem pusku!

 2. Chico

  babča Miš: Jo jo, Davídek pere často a rád :-) Díky, ahooj ;-)

 3. babča Miš

  Davídek je moooc šikovný kluk,hlavně ten návod na praní mě zaujal,hned to jdu podle něj vyzkoušet:-))).Mějte se krásně!Miš

 4. Chico

  Děda Viktor: Tak doufáme, že jste mu předali jen samé dobré vlastnosti :-) Budem to průběžně kontrolovat ;-)

 5. děda Viktor

  Davídek je prostě bomba. A jelikož se vlastnosti dědí „přes koleno“ jsme s dědou Zdenkem patřičně hrdí.

 6. Chico

  Jana B.: Díky a zdravíme všechny holky i Míšu a taťku ;-)

 7. Jana B.

  Davídek je krásný kluk a podle všeho i šikovný ,, ka pi pán „, tak jen dál ať roste a hodně radosti s ním !!!

 8. Chico

  Kotě: Děkujem. Mějte se a někdy určitě na viděnou.

 9. Kotě

  Ahoj rodinko, máte nádherné fotky a zážitky, což je vidět z fotek…jste krásná a štastná rodinka, jen tak dál…Davídek je sluníčko, snad se ještě stihnem vidět než půjde na výšku:-))máte nádherné společné fotky,paráda, všechny vás zdravíme, at se daří a at jste zdraví!!! pá

 10. Barbora

  ahojky, milí rodičové, je to úžasný obřík a legrační batolátko:-)) Jednot takové kvítko máme doma a tak nějak vše prožívám s vámi….(sice tedy na dálku…). My začali před 4 dny také sami chodit:-)) je to úžo:-)) a začínají nám doma bitky,takže doporučuji vřele brzkého sourozence:-))ahojky B s rodinkou

 11. babča Alena

  Z fotek je vidět, že Davídkův první rok byl velice zajímavý a pestrý. A taky, že je pohodář…
  Moc pěkně mu to evidujete…

 12. efa

  milému davídkovi dodatečně všechno nejlepší k narozeninám! hlavně hodně rozvojových hraček :)

 13. Chico

  Efa: No, no :-)
  Jinak děkujem všem za ohlasy, budeme se snažit uchovávat fotoalbum aktuální…

 14. efa

  to je srandovní, jaký je to obřík :)

 15. jitřenka, tetka

  Zdravím rodinu,
  stránky jsou moc hezké, byl to výborný nápad, jsem nadšená. Dík, tetka Jitřa

 16. zlutasek

  Zdraviiiim vsechny:)!Fotky jsou moc krasne, skoda ze jsem Davidka jeste nevidela nazivo, vypada uz vazne veliky:), to musi byt radost,co;)…moc rada bych letos jela na tabor, pokud se z erasmu v poradku vratim :p, tak se uvidime treba tam a nebo treba jeste driv:)!Mejte se vsichni krasne!!!Zlutasek

 17. Brouk

  Nazdar pěkné fotečky.

 18. Tinka

  jé, vy jste už velicí – jsmese dlouho neviděli – to budem muset napravit:-)

 19. Super, cele jsem prohledla…nema to chybu…pusu a pac vsem JuF


Napsat komentářMůžete používat tyto HTML tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>